Operace

Indie: péče o duševní zdraví obětem tsunami v Tamil Nadu

Share this

Tsunami zabilo najmenej 225 000 ľudí v desiatke krajín. Indonézia, Srí Lanka, India, Maledivy a Thajsko utrpeli masívne škody. V oblasti chýbali potraviny, čistá voda a aj zdravotná starostlivosť. 

MAGNA timy poskytovali asistenciu obetiam tsunami v štáte Tamil Nadu. Naša činnosť sa zamerala na distribúciu materiálnej pomoci, starostlivosť o duševné zdravie a výstavbu komunitných centier

Ľudia v prímorských oblastich prišli o všetko, naša pomoc smeruje predovšetkým na starostlivosť o ich duševné zdravie a zároveň ich učíme zručnostiam, ktoré im pomáhajú vrátiť do normálneho spôsobu života.
Sasha Ovečková, MAGNA projektová koordinátorka
INDIA. Tamil Nadu. Copyright Martin Bandžák/MAGNA

MAGNA tímy strávili 5 rokov liečením a starostlivosťou o duševné zdravie postihnutých komunít. Projekt bol ukončený v roku 2010 po tom, čo miera potreby našej intervencie klesla.

Správy a reportáže z Indie

Prečítajte si najnovšie články k operáciam v krajine,

Liečime vďaka Vám

Vaša podpora zohráva významnú úlohu v našej práci na záchranu životov.

Darujte online

Prečo MAGNA zasahuje v Indii?

Tsunami v roku 2005 zabilo najmenej 225 000 ľudí v desiatke krajín. Indonézia, Srí Lanka, India, Maledivy a Thajsko utrpeli masívne škody. V oblasti chýbali potraviny, čistá voda a lekárska starostlivosť. Humanitárni pracovníci doručovali dodávky potravín a liekov do ťažko dostupných oblastí. Tsunami spôsobilo aj ťažké škody na životnom prostredí – dediny, turistické strediská, poľnohospodárska pôda a rybárske oblasti boli zničené alebo zaplavené odpadom, telami a slanou vodou, ktorá zabíja rastliny.

NAŠA ČINNOSŤ

  • Reakcia na urgentnú situáciu

2005

Prvá MAGNA intervencia v krajine.

MAGNA operácie v Indii

Pozrite sa bližšie na naše operácie v krajine


Aktuální

Přečtěte si nejnovější zprávy z našich operací ve světě.

Jak využíváme vaše finanční prostředky?

100%
Program
0%
Fundraising
0%
Administrativní náklady