MAGNA priniesla na Filipíny prvú pomoc pre prvých 2 500 ľudí.

15. 11. 2013

Zdieľať

CEBU/BRATISLAVA. 15.11.2013. 
MAGNA tím pristál včera v skorých ranných hodinách na ostrove Cebu na Filipínach a spolu s ním aj prvá humanitárna pomoc pre viac ako 2 500 ľudí. V priebehu dňa MAGNA pracovníci pripravili hygienické balíčky, ktoré sa budú distribuovať v oblastiach Meidelin a Daanbantayan na severe ostrova, ktoré boli až z 90% zničené. Obsah hygienického balíčka v humanitárnej kríze zabezpečí okamžitú pomoc pre rodinu na jeden mesiac.

Ľudia sú stále v šoku. Nikdy takú katastrofu v živote nevideli a neboli ani na také niečo pripravení, Nikto ich nevaroval. Vietor valcoval všetko, strechy domov lietali, prevracalo autá. K ich upokojeniu nepridávajú ani pravidelné otrasy zeme, ktoré sme zažili napríklad aj túto noc…”, hovorí MAGNA pracovník Romain Santon z Cebu na Filipínach a dodáva “Severná časť ostrova Cebu je veľmi poľnohospodárska a miestni tu žijú prevažne z predaja cukrovej trstiny a manga. Očakávali úrodu v decembri, ale teraz je všetko zničene a tým pádom prišli o ich hlavný príjem na budúci rok. Pokiaľ ide o zdravotnícke alebo psychosociálne služby tie sa tam v súčasnosti nenachádzajú žiadne.” 

Magna Deti v núdzi plánuje v oblasti identifikáciu potrieb z oblasti zdravotných a psychosociálnych služieb a následnú intervenciu. MAGNA má s poskytovaním zdravotných a psychosociálnych služieb skúsenosti z predošlých katastrof ako bolo zemetrasenie na Haiti, cyklón Nargis v Barme alebo tsunami.

O ďalších krokoch Vás budeme aj naďalej informovať.

AKO POMÔCŤ:

Pomôcť môžete zaslaním SMS v tvare MAGNA na číslo 806 v hodnote 3€, z ktorej dlhodobo používame získané finančné prostriedky na pomoc deťom a rodinám v núdzi. V súčasnosti všetky takto získané prostriedky smerujú na Filipíny. SMS je pravidelná a v prípade Vášho záujmu len o jednorazovú pomoc je možné sa z nej jednoducho a okamžite odhlásiť, zaslaním ďalšej bezplatnej SMS v tvare MAGNA STOP.

Prispieť môžete aj na zbierkový účet:

MAGNA DETI V NÚDZI
1331793089/1111 UniCredit Bank Slovakia a.s.
Variabilný symbol: 112013

Kontakt pre média a darcov: 

+421 2 38 104 669
Bambi Badibangová, badibangova@magna.sk
Barbara Langsfeldová, langsfeldova@magna.sk

MAGNA DETI V NÚDZI: V roku 2001 iniciovali Martin Bandžák a Denisa Augustínová vznik humanitárnej organizácie Magna Deti v núdzi. Táto slovenská humanitárna organizácia už 12 rokov pomáha ľuďom v krízových oblastiach sveta, realizuje  humanitárne a rozvojové projekty zamerané na pomoc ľuďom v núdzi, spôsobené chudobou, chorobami, vojnou alebo ekologickou devastáciou. Magna Deti v núdzi pôsobí na troch kontinentoch sveta a má v súčasnosti zriadené svoje stále misie v Kambodži, DR Kongo, Južnom Sudáne, Haiti, Mjanmarsku, Vietname a Nikaragui. V minulosti MAGNA pôsobila v tsunami zničených oblastiach v Indii. V MAGNA humanitárnych a rozvojových projektoch priamo v teréne pracuje vyše 300 pracovníkov.


Aktuálne

Prečítajte si najnovšie správy z našich operácií vo svete.

Ako využívame prostriedky?

97%
Program
2%
Fundraising
1%
Administrácia