Magna stále pomáha obetiam tajfúnu na Filipínach

09. 05. 2014

Zdieľať

14- ročný Joshua prišiel o rodičov a súrodencov, zostal celkom sám. Keď ho náš tím našiel v oblasti Taclobanu, nechodil do školy, pretože trpel ťažkou depresiou. Po troch mesiacoch starostlivosti bol schopný vrátiť sa do školy a postupne sa vyrovnáva s následkami…

Obetí tajfúnu Haiyan na Filipínach bolo viac než 6 000. O domov prišlo viac ako 4 milióny ľudí a celkový počet ľudí zasiahnutých katastrofou sa vyšplhal na astronomických 14 miliónov. Humanitárne operácie sa na Filipínach pomaly končia, no boj s následkami bude oveľa dlhodobejší. Dôležitou súčasťou práce Magny je psychosociálna pomoc obetiam katastrôf. Aj keď ide o jednu zo základných zložiek práce s traumatizovanými ľuďmi, je mnohokrát veľmi podceňovaná.

Bezprostredne po katastrofe poskytla Magna pomoc 15 000 ľuďom poskytnutím ryže, provizórnych prístreškov či hygienických potrieb. Po tejto akútnej fáze začala Magna sprostredkovávať psychosociálnu pomoc ľuďom, ktorí si prešli touto nesmierne traumatickou udalosťou.

„Magna si uvedomuje, že je potrebné pomáhať podľa individuálnych potrieb obetí katastrôf, mnoho z nich sa s traumatizujúcim zážitkom vyrovnáva roky.“ potvrdil Martin Bandžáka, riaditeľ Magny. „Predovšetkým pre deti budujeme bezpečné prostredie, kde pre ne organizujeme terapeutické aktivity a neformálne vzdelávanie. Pomáhame im tak prekonať stres a stratu.“

V postihnutých oblastiach pracovala Magna do apríla 2014 s viac ako 20 000 ľuďmi. Aby sa zvýšil dopad pomoci, pracovalo sa aj so 150 miestnymi učiteľmi. Tí sú potom lepšie vybavení na prácu s traumatizovanými deťmi v školách a v komunitách. ŠkolenieDuševné zdravie a psychosociálna pomoc počas katastrôf absolvovalo 111 účastníkov z radov zdravotníckych pracovníkov.

Magna plánuje ostať na Filipínach minimálne do konca roka 2014. Budeme pokračovať v preškolovaní, ale aj v renovácii a revitalizácii zničených zdravotníckych zariadení.


Aktuálne

Prečítajte si najnovšie správy z našich operácií vo svete.

Ako využívame prostriedky?

97%
Program
2%
Fundraising
1%
Administrácia