Pomáhame na Filipínach obetiam tajfúnu Haiyan. Zapojte sa aj Vy!

11. 11. 2013

Zdieľať

BRATISLAVA. Magna Deti v núdzi vysiela na Filipiny svoj tím, zo svojho fondu vyčleňuje 10.000,-Eur a zároveň vyzýva verejnosť na pomoc obetiam tajfúnu Haiyan.

Verejnosť sa môže zapojiť zaslaním SMS s textom MAGNA na číslo 806 v hodnote 3€(platí pre všetkých operátorov v SR, ide o pravidelný program podpory) a poukázaním finančných prostriedkov na účet zbierky:

MAGNA DETI V NÚDZI
1331793089/1111 UniCredit Bank Slovakia a.s.
Variabolný symbol: 112013

Tajfún Haiyan bol podľa odborníkov najsilnejším tajfúnom, ktorý kedy zasiahol pevninu a dosahoval v nárazoch až 275 kilometrov za hodinu.

Okrem 10.000 obetí v oblasti Tacloban a ďalších 300 potvrdených obetí a 2.000 nezvestných na ostrove Samar. V provincii Leyte ničivý cyklón zničil 70 až 80 percent územia a rad pobrežných miest a dedín zrovnali so zemou až pätnásťmetrové vlny. V zasiahnutých oblastiach chýba pitná voda, nefunguje elektrina, rýchlo dochádza jedlo, skolabovalo telefonické spojenie.

Množstvo oblastí na Filipínach je po tajfúne úplne neprístupných, a tak možno predpokladať, že počet obetí stále porastie. Statisíce sú už bez domova a potrebujú pomoc. Do oblasti MAGNA vysiela svoj tím pracovníkov a zároveň vyzývame slovenskú verejnosť o pomoc a to prostredníctvom poukázania finančných prostriedkov na účet verejnej zbierky MAGNA DETI V NÚDZI, 1331793089/1111 UniCredit Bank Slovakia a.s. a zaslaním SMS v tvare MAGNA na číslo 806 v hodnote 3€, z ktorej dlhodobo používame získané finančné prostriedky na pomoc deťom a rodinám v núdzi. V súčasnosti všetky prostriedky budú smerovať na Filipíny. SMS je pravidelná a v prípade Vášho záujmu len o jednorázovú pomoc je možné sa z nej jednoducho a okamžite odhlásiť.  O využití Vášho daru Vás budeme informovať prostredníctvom spätnej sms a na našich webových stránkach.” hovorí Martin Bandžák, riaditeľ humanitárnej organizácie Magna Deti v núdzi.

Magna Deti v núdzi má vyhlásenú verejnú zbierku s možnosťou zaslania SMS v tvare MAGNA na číslo 806 a prostriedky z nej získané pravidelne využíva na pomoc deťom a ich rodinám v núdzi. V súčasnosti všetky získané prostriedky využijeme na pomoc obetiam tajfúnu Haiyan na Filipínach.

O využití Vášho daru Vás budeme informovať prostredníctvom spätnej sms a na našich webových stránkach. Zaslaním SMS v tvare MAGNA na čislo 806 si aktivujete každomesačné pravidelné prispievanie. 

Z pravidelného prispievania sa môžete kedykoľvek bezplatne odhlásiť. V prípade, že máte zaujem pomocť len jednorazovo v hodnote 3€, stačí zaslať SMS s textom “MAGNA STOP” na skrátené číslo 806. Po zaslaní takejto SMS budete z pravidelného prispievania vyradený.

Zbierka je povolená MVSR pod číslom SVS-OVVS3-2012/028007.

Kontakt pre média a donorov:

+421 2 38 104 669

Bambi Badibangová, badibangova(@)magna.sk
Barbora Langsfeldová, langsfeldova(@)magna.sk

Aktuálne

Prečítajte si najnovšie správy z našich operácií vo svete.

Ako využívame prostriedky?

97%
Program
2%
Fundraising
1%
Administrácia