Kambodža: Otvárame pediatrické oddelenie v Chey Chumneas nemocnici

31. 07. 2007

Zdieľať

Magna Deti v Núdzi v Kambodži spustila prevádzku pediatrického oddelenia Chey Chumneas nemocnice v Takhmao. Projekt zabezpečuje 24-hodinovú starostlivosť pre detských pacientov na približne 50 lôžkovom oddelení. Chey Chumneas nemocnica je štátnym zariadením a preto nie je možné limitovať počet ošetrených pacientov, takže pacienti častokrát ležia na zemi, chodbách, niekedy sú aj dve až tri deti na jednej posteli. Najčastejšími chorobami sú rôzne dýchacie problémy, dengue horúčka, podvýživa a pod.
 
Magna Deti v Núdzi zabezpečuje okrem personálneho zabezpečenia (lekári, zdravotné sestry, pharmaceut, sociálni pracovníci, upratovači a pod.) pediatrického oddelenia, liečbu a technické vybavenie oddelenia a laboratória.

Magna Deti v Núdzi pôsobí v Chey Chumneas nemocnici od apríla 2006, kedy v spolupráci s NCHADS, Bill Clinton Foundation a NHCC sme spustili ARV program pre HIV/AIDS deti. V programe sa v súčasnosti nachádza vyše 200 detí.

V decembri 2006 Magna Deti v Núdzi spustila projekt pre podvýživené deti, prostredníctvom ktorého distribuujeme stravu podvýživeným deťom, zabezpečujeme nutričný counseling a prevádzkujeme potrebné laboratórne a lekárske vyšetrenia. V programe sa v súčasnosti nachádza vyše 250 detí.


Aktuálne

Prečítajte si najnovšie správy z našich operácií vo svete.

Ako využívame prostriedky?

97%
Program
2%
Fundraising
1%
Administrácia