MENTÁLNÍ ZDRAVÍ

Lidé, kteří prožili děsivé události, jako jsou přírodní katastrofy nebo ozbrojené konflikty, se potýkají s těžkými duševními následky. Deprese a úzkosti je v okamžiku, kdy musí podniknout kroky na záchranu vlastní rodiny, značně paralyzují.

Péče o duševní zdraví je součástí našich programů také v oblasti HIV/AIDS, výživy, sexuálního násilí a při výskytu epidemií a přírodních katastrof.

Duševní onemocnění patří mezi největší neviditelné zátěže společnosti. Celosvětově představují 4 z 10 nejčastějších příčin zdravotních potíží. Při mimořádných událostech se množství lidí s psychickými poruchami může zdvojnásobit z 10 % na 20 %.

Psychologická pomoc MAGNA vede ke zmírnění symptomů a pomáhá lidem při návratu do každodenního života.

Podpora při katastrofách

Traumatické události, jakými je stát se obětí nebo svědkem násilí, úmrtí milovaných osob či zničení živobytí, mohou vyvolat intenzivní strach, hrůzu a s největší pravděpodobností ovlivnit mentální stav člověka. MAGNA poskytuje včasnou psychosociální podporu obětem traumat, aby zredukovala možnost rozvoje dlouhodobých psychologických problémů. Psychosociální péče se zaměřuje na podporu komunit k vytvoření vlastních strategií, jak se vypořádávat s traumaty. Poradci pomáhají skupinám hovořit o svých zkušenostech a zpracovávat své pocity tak, aby byla omezena všeobecná úroveň stresu. Tento přístup pozitivně ovlivňuje vzájemnou podporu a umožňuje komunitě její opětovnou obnovu na základě kulturních hodnot a opětovné získání kontroly nad situací hned, jak je to možné. Tento proces doprovází individuální poradenství a psychiatrickou péči pro ty, kteří ji potřebují.

Psychosociální podpora

V případě, že se u člověka rozvine porucha duševního zdraví, jako je úzkost, deprese nebo posttraumatická reakce, která přesahuje rámec jeho schopností se s ní vypořádat, je nutná specializovaná péče prostřednictvím skupinových či individuálních konzultací. Naše týmy pracují v zemích s nedostatečným zdravotním systémem, což se týká i duševního zdraví. Podporu mohou vykonávat lidé vyškolení v poradenských technikách, popřípadě psychologové nebo psychiatři.

Lidé žijící s virem HIV

Vysvětlujeme, jak stres negativně působí na tělesné a duševní zdraví. Zajišťujeme, aby se lidem dostala odpovídající psychologická a emocionální podpora, a aby se v péči našich specialistů cítili pohodlně a v bezpečí. Učíme lidi pracovat s jejich emocionální a duševní pohodou a vyrovnat se se stresem. Realizujeme a rozvíjíme nové modely podpory duševního zdraví a psychosociálních služeb u pacientů s HIV/AIDS.

Lidé s život ohrožujícím onemocněním jako je HIV jsou objevem své choroby a fyzickými a psychickými následky, které z toho vyplývají vždy šokováni a rozrušeni. Další chronické stavy mohou mít symptomy související s depresí nebo jiným psychickým problémem. Naše týmy poskytují poradenství lidem s diagnózou závažné choroby a monitorují duševní zdraví pacientů v průběhu léčby. Péče o duševní zdraví je integrální součástí programů MAGNA zaměřených na péči o pacienty s HIV/AIDS. Všichni pacienti, kteří na klinikách a v nemocnicích MAGNA dostávají AVR léčbu, mají přístup k psychosociální podpoře.

Matky a jejich podvyživené děti

V terapeutických centrech a centrech doplňkové výživy jsou dobrovolníci školeni nejen k tomu, aby se soustředili na podvyživené děti, ale také k tomu, aby hledali emocionální traumata matek. Nejvýraznější příznaky jsou u matek, které nemají o své děti zájem, nehlásí se k nim a nevyhledávají kontakt s nimi ani v průběhu krmení.

MAGNA a její zásah po zemětřesení v Nepálu

V roce 2015 poskytla MAGNA psychosociální konzultace 28 000 lidem po zemětřesení v Nepálu.

 

Každá koruna Vašeho daru pomáhá léčit.

Financování a transparentnost
100%
Vašeho daru pomáhá

Náš web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

Rozumím