ZDRAVÍ MATKY A DÍTĚTE

Odhaduje se, že 99 % žen, které umírají při porodu nebo kvůli komplikacím souvisejícím s těhotenstvím, žije v rozvojových zemích. Většině těchto úmrtí je možné předcházet.

S cílem snížit počet žen, které umírají při porodu, zlepšuje MAGNA péči o matky tím, že zavádí modely odborné pomoci ve zdravotnických zařízeních. Poskytuje školení tradičním porodním bábám, podporu porodních asistentek v komunitě a zpřístupnění zdravotní péče ženám před porodem, v průběhu těhotenství, i po porodu.

Pomáháme dětem dožít se jejich pátých narozenin – díky kvalitnější lékařské péči, lepší zdravotní infrastruktuře, očkovacím programům nebo podpoře kojení.

Většina úmrtí matek se vyskytuje těsně před porodem, v jeho průběhu nebo těsně po porodu. Včasný přístup ke kvalifikovaným odborníkům může být otázkou života a smrti žen, u kterých se v průběhu porodu vyskytnou komplikace. Kromě nouzové porodní a novorozenecké péče poskytujeme také předporodní a poporodní péči a antikoncepční služby. Zavádíme mobilní služby v kombinaci se systémy k identifikaci žen s komplikacemi, a v nutných případech také jejich převoz do zařízení či nemocnice, kde se jim dostane odpovídající péče.

Modely, které používá MAGNA ke zvládání mateřské úmrtnosti a onemocnění, berou v potaz všechny aspekty reprodukčního zdraví.

Ženám je doporučeno několik návštěv na pokrytí potřeby zdravotní péče v době těhotenství a k identifikaci potenciálně komplikovaných porodů. Jako součást péče po porodu je poskytováno poradenství o plánovaném rodičovství a informace a osvěta o sexuálně přenosných chorobách. MAGNA kombinuje diagnostiku a efektivní léčbu sexuálně přenosných chorob s informačními setkáními, která zahrnují informace o dostupnosti testování na HIV nebo používání kondomů. Při předporodních konzultacích je věnována speciální pozornost sexuálně přenosným chorobám, plánovanému rodičovství a systému péče o oběti znásilnění.

 

MAGNA aktuálně provozuje specializované kliniky a nemocnice se zaměřením na předporodní a poporodní péči v Sýrii, Iráku, Demokratické republice Kongo a Jižním Súdánu. Vysídleným matkám a dětem poskytujeme v rámci tábora ve městě Juba v Jižním Súdánu pravidelné očkování.

Každá koruna Vašeho daru pomáhá léčit.

Financování a transparentnost
100%
Vašeho daru pomáhá

Náš web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

Rozumím