Afghanistan

Afghanistan is hit by a deadly earthquake.

09. 10. 2023

Share this

Ničivé zemetrasenie, ktoré zasiahlo Afganistan v sobotu 7. októbra v oblasti Herat malo magnitúdu 6,3, usmrtilo viac ako 2 500 ľudí a zranilo tisíce ďalších. Väčšina dedín v postihnutej oblasti je úplne zrovnaná so zemou. Takže si určite viete sami dobre predstaviť rozsah záchranných operácií, ktoré sú v tejto nešťastnej chvíli potrebné. 

Tímy MAGNA sú priamo v Afganistane, máme tu i operačný sklad liekov a zdravotníckeho materiálu. Nikto však nepredpokladal katastrofu takéhoto rozsahu tak skoro po ničivom zemetrasení v júni minulého roka.

Preto by sme vás chceli všetkých naliehavo vyzvať: prispejte do Fondu urgentnej pomoci. Je to závod s časom a každé euro znamená väčšiu šancu na prežitie pre tých, ktorí sú uväznení pod troskami. 

Zemetrasenie úplne zrovnalo so zemou mnohé dediny. Konečný rozsah škôd a obetí sa zatiaľ nedá určiť, pretože komunikačné kanály a logistické trasy boli zničené alebo ochromené.V súčasnosti je potvrdených najmenej 2 000 obetí a viac ako 10 000 zranených. Žiaľ, očakávame, že tieto čísla sa budú naďalej zvyšovať.
Abdul Baqi Ghafori, MAGNA koordinátor zdravotníckych aktivít

Ako môžete pomôcť Vy?

Váš dar umožňuje v čase ozbrojených konfliktov, potravinových kríz, prírodných katastrof alebo epidémií našim tímom v teréne konať okamžite a tak predísť ešte väčším katastrofám.

Darujte na účet verejnej zbierky
SK5811000000002943004292

SMS v tvare MAGNA na číslo 836
Vašich 10 € smeruje v 100% výške na pomoc obetiam katastrof.


Latest

Read the latest news from our operations around the world.

How do we use the funds?

98%
Program
1%
Fundraising
1%
Administration