Operace

Vietnam: zastavení přenosu a léčba dětí s HIV/AIDS v Hanoi

Share this

“Dry Blood Spot” – zachraňuje život

Naša činnosť sa sústredila na vybudovanie integrovanej starostlivosti v oblasti prevencie prenosu HIV z matky na dieťa v troch Hanojských zdravotníckych zariadeniach – v Národnej pediatrickej nemocnici, Obstetric Hanoi Hospital a v Mother Center Hospital, kde sme poskytovali zdravotnú asistenciu 458 HIV pozitívnym deťom a 286 deťom vystaveným nákaze vírusom HIV. Zároveň sme tu zaviedli unikátnu metódu testovania “Dry Blood Spot” (DBS) na včasnú identifikáciu HIV u detí mladších ako 18 mesiacov a stali sme sa prvým poskytovateľov tohto testu v krajine.

Opierame sa o svoje doterajšie skúsenosti s prevenciou prenosu HIV z matky na dieťa, takzvaných PMTCT programov v Kambodži, Keni a Kongu, v ktorých sa naše know-how komplexnej starostlivosti osvedčilo a viedlo k úspešnému zastaveniu prenosu vírusu z matky na dieťa.
Mirka Cerulová, MAGNA projektová koordínátorka
VIETNAM. Copyright Martin Bandžák/MAGNA

Vo Vietname MAGNA tímy strávili 2 roky liečením HIV/AIDS matiek a novonarodených detí. Projekt bol ukončený v roku 2012 po tom, čo národné ministerstvo zdravotníctva zahrnulo včasnú diagnostiku ako prevenciu na zastavenie vírusu HIV z matky na dieťa do svojho programu.

Správy a reportáže z Vietnamu

Prečítajte si najnovšie správy a reportáže k operáciam v krajine,

Liečime vďaka Vám

Vaša podpora zohráva významnú úlohu v našej práci na záchranu životov.

Darujte online

Prečo MAGNA zasahuje vo Vietname?

Vietnam je husto zaľudnenou krajinou, kde žije takmer 87 miliónov ľudí. Napriek tomu, že mnoho ľudí má Vietnam stále spojený s vojnou, v skutočnosti je to krajina plná očarujúcich prírodných krás. 

Vietnam však trpí koncentrovanou epidémiou HIV/AIDS. Znamená to, že najväčšia miera prevalencie sa zatiaľ nachádza medzi tzv. primárnou HIV populáciou, kam patria užívatelia drog aplikujúci si drogu vnútrožilovo, prostitútky, či homosexuáli. Pri týchto skupinách obyvateľstva sa všeobecné rozšírenie choroby pohybuje okolo 28% v rámci jednej provincie, prevalencia v rámci celkovej populácie v krajine je však 0,53%. To odpovedá približne 293 000 ľuďom nakazeným vírusom HIV v roku 2007.

NAŠA ČINNOSŤ

  • HIV/AIDS

2010

Prvá MAGNA intervencia v krajine.

MAGNA operácie vo Vietname

Pozrite si detailne naše operácie v krajine


Aktuální

Přečtěte si nejnovější zprávy z našich operací ve světě.

Jak využíváme vaše finanční prostředky?

100%
Program
0%
Fundraising
0%
Administrativní náklady