Operace

Maďarsko: urgentní asistence lidem na útěku

Share this

Pomoc 4 000 ľuďom na úteku.

V Maďarsku, MAGNA prebrala plnú operáciu kempu UNHCR v maďarskom Asotthalome, zhruba 30 kilometrov od hraničného priechodu v Rözske. MAGNA odpovedala na urgentné potreby utečencov v oblasti zdravotnej starostlivosti okamžite. V priebehu 10 dní sme poskytli základnú zdravotnú starostlivosť, vodu, prístrešky a inú nepotravinovú pomoc viac ako 4 000 utečencom.

Len v pondelok sme poskytli pomoc 1 500 ľuďom. Utečenci v strachu pred uviaznutím pred maďarskými hranicami v uplynulých dňoch putovali Srbskom peši bez prestávky. Na smrť vyčerpaní ľudia prichádzajúi k maďarským hraniciam dehydrovaní, s poraneniami z dlhej chôdze, podchladení a to najmä u detí a starších ľudí. Poskytujeme im vodu, jedlo, deky, a najmä veľmi potrebnú zdravotnú strarostlivosť.
Nikola Dudová Endrychová, MAGNA projektová koordinátorka

Po uzavretí hraníc sa MAGNA tímy presunuli do susedného Chorvátska, kde sa MAGNA stala najväčším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v Chorvátsku a oficiálnym partnerom Chorvátska na poskytovanie zdravotnej starostlivosti v táboroch Opatovac a Slavonski Brod. 

Správy a reportáže

Prečítajte si najnovšie správy a reportáže k operáciam v Maďarsku,

Liečime vďaka Vám

Vaša podpora zohráva významnú úlohu v našej práci na záchranu životov.

Darujte online

Prečo MAGNA zasahuje v Maďarsku?

Maďarsko bolo súčasťou hlavnej migračnej trasy, po ktorej utečenci v rokoch 2015 a 2016 prichádzali do Európy. Do Európy prišlo viac ako milión utečencov a prisťahovalcov. Mnoho z nich utekalo pred vojnovými konfliktami v Ázii a na Strednom východe.

V Maďarsku MAGNA tímy okamžite reagovali na urgentné potreby utečencov v oblasti zdravotnej starostlivosti. V priebehu 10 dní sme poskytli základnú zdravotnú starostlivosť, vodu, prístrešky a inú nepotravinovú pomoc viac ako 4 000 utečencom. 

NAŠA ČINNOSŤ

  • Pomoc utečencom a vysídleným osobám

2015

Prvá MAGNA intervencia v krajine.

MAGNA operácie v Maďarsku

Pozrite si detailne naše operácie v krajine


Aktuální

Přečtěte si nejnovější zprávy z našich operací ve světě.

Jak využíváme vaše finanční prostředky?

100%
Program
0%
Fundraising
0%
Administrativní náklady