Zdravotné aktivity

Covid - 19

Zdieľať

Keď sa Covid-19 na začiatku roka 2020 prvýkrát objavil ako globálna zdravotná hrozba, čelili sme výzve reagovať na túto novú chorobu a zároveň ako pokračovať v poskytovaní ďalšej základnej starostlivosti prispôsobením našich programov na ochranu pacientov a personálu. K výzve sa pridalo množstvo nových prekážok: prísne obmedzenia pohybu ľudí a zásob cez hranice, extrémny nedostatok osobných ochranných prostriedkov a iných základných zdravotníckych potrieb a rozsiahle blokády v krajinách, kde pracujeme.

MAGNA timy prvýkrát v histórii reagovali na kritickú sutuáciu na Slovensku a pomáhali s distribúciou ochranných pomôcok do nemocníc a testovaním. Vo DR Kongo sme pripravili a vybavili 40 nemocníc, aby včas vedeli reagovať a liečiť pacientov s koronavírusom.

MAGNA sa vždy zameriava na ochranu tých najzraniteľnejších. Či už sú to deti, tehotné ženy, obete násilia alebo chronickí pacienti a ľudia na okraji na spoločnosti, či v prípade pandémie koronavírusu seniori a onkologickí pacienti, ktorých životy sú v ohrození. Preto im poskytneme nielen materiál ale aj informácie, aby sa mohli chrániť. Aj najnovší prípad z domova sociálnych služieb v Pezinku ukazuje, že ochrana seniorov a pomoc personálu takýchto zariadení sa musí na Slovensku stať prioritou, aby sa nezmenili na ohniská nákazy. Máme pocit, že na systémovú pomoc seniorom sa zabudlo.
Denisa Augustínová, MAGNA programová riaditeľka
DR Kongo. Kinshasa. Martin Bandžák/MAGNA

Liečime vďaka Vám

Vaša podpora zohráva významnú úlohu v našej práci na záchranu životov.

Darujte online

Viac o koronavíruse v našich projektoch

Prečítajte si najnovšie články o našich zdravotných aktivitách.


Aktuálne

Prečítajte si najnovšie správy z našich operácií vo svete.

Ako využívame prostriedky?

97%
Program
2%
Fundraising
1%
Administrácia