Slovenská humanitárna organizácia MAGNA rozbieha pomoc utečencom

02. 09. 2015

Zdieľať

Bratislava, 2. septembra 2015 – Slovenská humanitárna organizácia Magna Deti v núdzi (MAGNA) bude pomáhať utečencom, zatiaľ v Rakúsku a v Maďarsku. V najbližších dňoch začne distribúciu hygienických balíčkov nielen v utečeneckých táboroch, ale aj na miestach, kde sa dočasne sústreďujú utečenci – na železničných staniciach a na hraniciach.

Hygienické balíčky obsahujú základné hygienické potreby pre jednotlivcov aj rodiny s deťmi. Tvárou v tvár humanitárnym katastrofám, násiliu a chudobe môžu hygienické potreby znamenať rozdiel medzi ochorením a zdravím pre celé zasiahnuté rodiny.

Po zmapovaní potrieb a dohode s úradmi v Rakúsku a v Maďarsku bude MAGNA poskytovať psychosociálnu pomoc ľudom na úteku, ktorá je dôležitá pre zvládnutie náročnej situácie a pre zabránenie konfliktným situáciám.

Utečenci sú na úteku pred vojnou, násilím, hladom a smrťou. Pomôcť utečencom môžu ľudia vo verejnej zbierke prostredníctvom SMS na číslo 836. Jednou SMS správou prispejú sumou vo výške 5 €, čo sú náklady na hygienický balíček pre jedného človeka.

Magna Deti v núdzi má rozsiahle skúsenosti s prácou s utečencami. Je to najväčšia humanitárna organizácia, ktorá zabezpečuje imunizáciu detí a žien v tábore pre vnútorne vysídlených ľudí v Južnom Sudáne. Spolu ide o viac ako 65 000 ľudí. Od januára 2014 jej pracovníci zaočkovali vyše 150 000 ľudí. Pomáhajú tiež utečencom v somálskych táboroch a v komunitách v severovýchodnej Keni. Pravidelne poskytujú zdravotnú, mentálnu a nutričnú pomoc ľudom po humanitárnych katastrofách, ktorí ostali bez domova a prebývajú v dočasne zriadených táboroch na Haiti, Filipínach alebo aktuálne aj po zemetrasení v Nepále.

 

POMÔCŤ MÔŽETE TU A TERAZ:

–       SMS na číslo 836 (hodnota 5 Eur a platí pre všetkých operátorov)

–       Vklad na účet 2943004292/1100, Tatra Banka (IBAN:SK5811000000002943004292)

–       Online na tu a teraz

 

Z technických príčin môže prísť darcom potvrdzovacia SMS s chybným textom o podpore Nepálu. V skutočnosti budú všetky prostriedky použité len na pomoc utečencom. Na odstranení technickej poruchy pracujeme.

Informácie pre médiá poskytujú:

Tomáš Grečko

komunikacia@magna.sk

0917 749 302


Aktuálne

Prečítajte si najnovšie správy z našich operácií vo svete.

Ako využívame prostriedky?

97%
Program
2%
Fundraising
1%
Administrácia