Operácie

Keňa: zastavenie prenosu a liečba HIV/AIDS v provincii Nyanza

Zdieľať

Na západe Kene, v provincii Nyanza MAGNA tímy zabzepčujú liečbu pre 2 500 HIV/AIDS pacientov v nemocnici Kombewa. Súčasťou programu je aj zastavenie presou vírusu HIV z matky na dieťa a decentrlizácia liečby HIV/AIDS do priľahlých komunitných zdravotných centier.

Provincia Nyanza na západe krajiny je najpostihnutejšou provinciou v Keni s najvyššou prevelanciou HIV/AIDS ľudí. V oblasti je prevelancia medzi gravidnými ženami až 24%, čo v praxi znamená, že každá štvrtá gravidná žena je HIV pozitívna..

Provincie Nyanza je nejchudší a co se týče nemoci nejpostiženější částí země. Je tu malárie, je tu spavá nemoc, je tu tuberkulóza a je tu AIDS. HIV virem je tu nakažen každý sedmý člověk. HIV virus oslabuje imunitu a tělo HIV pozitivního člověka se postupně přestává být schopné bránit sebemenší infekci.
Lenka Prantnerová, MAGNA projektová koordinátorka
KEŇA. Kombewa. Copyright Martin Bandžák/MAGNA

MAGNA tímy strávili vyše 5 rokov liečením obetí epidémie HIV/AIDS v nemocnici Kombewa. Projekt bol ukončený v roku 2012 po tom, čo národné ministerstvo zdravotníctva zahrnulo program do svojho plánu a miera potreby našej intervencie klesla.

Správy a reportáže z Kene

Prečítajte si najnovšie články k operáciam v krajine,

Liečime vďaka Vám

Vaša podpora zohráva významnú úlohu v našej práci na záchranu životov.

Darujte online

Prečo MAGNA zasahuje v Keni?

Keňa zvádza svoj mnohoročný boj s HIV/AIDS, milióny ľudí sú nakazení. Krajina bola zároveň sužovaná násilím medzi miestnymi etnikami, ktoré nasledovalo po sporných voľbách v roku 2007 a jej severná časť je vystavená extrémnemu suchu, a ktorého obyvatelia pravidlene čelia nedostatku obživy.

NAŠA ČINNOSŤ

  • HIV/AIDS
  • Zdravie matky a dieťaťa
  • Podvýživa
  • Infekčné ochorenia

2006

Prvá MAGNA intervencia v krajine.

MAGNA operácie v Keni

Pozrite sa bližšie na naše operácie v krajine.


Aktuálne

Prečítajte si najnovšie správy z našich operácií vo svete.

Ako využívame prostriedky?

98%
Program
1%
Fundraising
1%
Administrácia