Operácie

Kambodža: komplexná starostlivosť o HIV/AIDS siroty

Zdieľať

Od roku 2002 MAGNA prevádzkuje starostlivosť o deti s HIV/AIDS v Kambodži.

V roku 2002 sa tisíce ľudí stali obeťami pandémie AIDS, ktorá zasiahla krajinu a spôsobila obrovské straty na životoch. Po rodičoch, ktorí nákaze podľahli (uvádza sa, že v tomto období na ochorenia spojené s AIDS zomrelo až 250 000 ľudí), zostali siroty, z ktorých mnohí boli nakazení už pri narodení, a umierali na uliciach bez akejkoľvek lekárskej pomoci. V zemi neexistovala zdravotná pomoc, medzinárodné organizácie ako Lekári bez hraníc alebo Lekári sveta postupne začali s liečbou dospelých, ostatní sa len prizerali. Nefunkčný zdravotný systém a extrémna chudoba rodín, z ktorých deti pochádzali, im neumožňovali sa o ne postarať. Nakazeným deťom, tzv. „druhej vlne“, nemal kto poskytnúť potrebnú liečbu a starostlivosť.

MAGNA otvorila v krajine dve zariadenia pre siroty, kde 20 rokov prevádzkuje komplexnú starostlivosti o HIV/AIDS siroty a poskytuje im liečbu a domov.

V roku 2002 sme v Kambodži v miestnych sirotincoch našli HIV pozitívne deti, ktoré boli priviazané k posteli, bez liekov a bez akéhokoľvek záujmu. To nás naštartovalo, začali sme ich príbehy nielen dokumentovať, ale tiež ich liečiť. Vytvorili sme systém, ktorý mnohým z nich zachránil život
Martin Bandžák, MAGNA
KAMBODŽA. Copyright Martin Bandžák/MAGNA

Správy a reportáže z Kambodže

Prečítajte si najnovšie správy a reportáže k operáciam v krajine,

Liečime vďaka Vám

Vaša podpora zohráva významnú úlohu v našej práci na záchranu životov.

Darujte online

Prečo MAGNA zasahuje v Kambodži?

Prvá misia MAGNA bola v Phnom Penhe, hlavnom a najväčšom meste Kambodže, kde HIV/AIDS epidémia prerástla do extrémnych rozmerov a v roku 2002 ohrozovala státisíce ľudí a zasiahla deti. Boli sme prví, ktorí v roku 2002 poskytli ARV liečbu deťom s HIV/AIDS. 

Po dvoch desaťročiach relatívnej stability je Kambodža jednou z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich ekonomík v Ázii. Krajinu poznamenala katastrofická občianska vojna a krutý režim Červených Khmérov, ktorí v rokoch 1975 až 1978 zavraždili dva milióny ľudí a na začiatku milénia epidémia HIV/AIDS, ktorá prerástla to extrémnych rozmerov. 

MAGNA v Kambdoži lieči obete HIV/AIDS už 20 rokov.

NAŠA ČINNOSŤ

  • HIV/AIDS 
  • Podvýživa
  • Pediatrická starostlivosť

2002

Prvá MAGNA intervencia v krajine.

MAGNA operácie v Kambodži

Pozrite si detailne naše operácie v krajine.


Aktuálne

Prečítajte si najnovšie správy z našich operácií vo svete.

Ako využívame prostriedky?

98%
Program
1%
Fundraising
1%
Administrácia